Chemické výrobky
Chemické výrobky
Suchý alkohol
    Dodávateľské skúsenosti v krajinách EÚ
    a bývalé krajiny SNŠ
    Naši manažéri sú vždy pripravení odpovedať
    na vaše otázky. Môžete nám zavolať cez víkendy a noci.
    Jednoznačné splnenie termínov a záväzkov voči našim zákazníkom
    Podpora
    Kvalita
    Skúsenosť
    Ako sa produkt predáva
    násobok 25 kg

    Dostupnosť: Na sklade

    Poradie:
    Telefón: (9-15) +421 940149560
    Telefón: (15-17) +421 951331497
    E-mail: dsffuture@gmail.com

    Popis
    Suché palivo, tiež nazývané suchý alkohol, je k dispozícii v bielych tabletách, ktoré sa získavajú lisovaním zmesi pozostávajúcej z hexametyléntetramínu (urotropínu) a malého množstva parafínu. Pri horení tabliet sa objaví žlto-modrý plameň bez sadzí. Palivo si zachováva svoj tvar bez šírenia sa počas spaľovania a bez zanechania popola.
    Výroba suchého paliva je založená na výrobe urotropínu zmiešaním formaldehydu s amoniakom rozpusteným vo vode. Túto metódu navrhol už v roku 1859 A.M. Butlerov. Výhodou tohto materiálu na použitie vo forme paliva je ľahké použitie. Je ľahké zapáliť, uhasiť plameň, stačí zastaviť prístup kyslíka, zakryť ho téglikom alebo iným vypuklým predmetom.
    Merné teplo spaľovania suchého alkoholu je 31 300 MJ / kg. Je často súčasťou potravinového prídelu poskytovaného vojakom, zvyčajne so špeciálnym kovovým stojanom, ktorého rozmery zodpovedajú palivu a umožňujú ľahké použitie. Tento materiál slúži ako palivo v malých modeloch parných motorov a umožňuje mnoho typov chemických reakcií v laboratóriách vzdelávacích inštitúcií.
    Pred použitím by sa tablety mali umiestniť na ohňovzdorný povrch: kovová platňa, keramická dlaždica, azbestová fólia. Najbežnejším použitím suchého alkoholu je ohrievanie alebo varenie jedla pri neprítomnosti iných zdrojov ohňa pri kempingových výletoch, keď humanitárne alebo vojenské organizácie zakladajú stanový tábor.
    Vzhľadom na ťažkosti s reguláciou výkonu plameňa je použitie suchého paliva ľahšie ohrievateľné než varenie jedla. Aby ste chránili plameň pred nárazmi vetra, stačí nainštalovať akúkoľvek obrazovku. Nevýhody tohto materiálu zahŕňajú jeho praskanie iskrami rozptyľujúcimi po stranách, keď sú tablety vlhké. Vzhľadom na vyššie náklady je tento druh paliva menej bežný ako benzín alebo etanol.
    Chemický vzorec - (CH3CHO) 4
    Kde sa používa?
    • Na zahrievanie alebo prípravu jedál v teréne turistami, vojenskými a záchrannými organizáciami;
    • Ako súčasť potravinového prídelu pre armádu je často v súprave kovový stojan s veľkosťou tablety na uľahčenie použitia;
    • Ako palivo pre miniatúrne modely parných motorov, ako sú napríklad modely od spoločnosti Wilesco alebo Mamod.
    • Ako inhibítor pri odstraňovaní koróznych produktov z oceľových častí kyselinou chlorovodíkovou v súlade s GOST R 9.907-2007. Okrem toho ho používajú niektorí remeselní výrobcovia nápojov obsahujúcich alkohol ako zosilňovač intoxikácie spôsobenej nimi, čo môže spôsobiť vážne otravy až do smrti.
    Záruka a skladovanie
    DSF Future s.r.o. zaručuje kvalitu a originalitu chemických výrobkov.
    Komplexné dodávky priemyselných zariadení, chemických výrobkov, výrobkov z gumy a keramických výrobkov
    Užitočné odkazy
    О spoločnosti
    Kontaktý
    Pn - Pt: 09.00 - 17.00
    nam. SNP 472/13, Bratislava